Hrací systém: Prince(hlavný a útechový pavúk)
Počet účastníkov: 41(9,16,16)
Počet kurtov: 7
Livescore, program: tenipo.com
Livestream: 4 kurty

V histórii okruhu sa hráči poprvýkrát objavili v príjemnom Žilinskom tenisovom areáli "Za plavárňou". Turnaj sa konal pod záštitou reštaurácie Don Papa’s Kolibka, ktorá sa nachádza v Žilinskom OC Dubeň. Účastníci si pochutili na megapizzy rôznych druhov a všetkým veľmi chutila.

V kategórii ATA sa hralo novým skupinovým systémom, kde najlepší štyria postúpili do semifinále. Na hrane to mal Marek Mikuš, keď podlahol Barillovi a následne čelil matchballu proti Peťovi Uherčíkovi, ktorý predvádzal pekný tenis a obsadil skvelé tretie miesto. Mikušovi sa podarilo na druhý deň otočiť stav 1:6 v stb proti Vojcekovi a vo finále disciplínovanou hrou viedol aj s ambicióznym Peťom Zahrádkom, keď za stavu 6:3 4:2 začalo extrémne pršať. Do haly sa Petrovi moc nechcelo tak sa "Majky" Mikuš stal víťazom turnaja ATA v Žiline.

V Challengeri zvíťazil Timotej Chmelár nad Tomášom Podhorným. Timovi sa okrem finálovej otoči podaril husársky kúsok a to obrat z 2:6, 1:5 proti Erikovi Hochelovi v semifinále. Útechu vyhral Vedran Houdek, ktorý konečne svoje zápasy začína vyhrávať a kvalitný výkon okorenil emóciami po zisku prvej trofeje na okruhu.

Kategória Rookie má nového víťaza a jeho meno je Matej Mrázik. Predvádzal vyrovnané výkony a vo finále porazil domáceho náhradníka Jožka Zitňáka. Tretie miesto obsadili Tomáš Dikoš a Fero Bogner. Útechu ukoristil Marek Chmelár nad Enricom Scalzim.

Veľmi populárny okruh "ŽLTÁ" venoval tenisové lopty Babolat pre každého víťaza kategórie.

Najbližšie akcie budú 3.6. v Košiciach a 17.6. na Sliači.